Tekirdağ

Tekirdağ Haberleri

Çerkezköy TSO ağustos ayı toplantısını yaptı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın ağustos ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Haci Mehmet Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Halk toplantısı Ergene'de yapıldı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, vatandaşların taleplerini, şikayetlerini ve dertlerini dinlemek, sorunları, ihtiyaçları yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla düzenlenen Halk Toplantılarında mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Çorlu'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) bünyesine kazandırılan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Go-Kart pisti projesinde sonra doğru

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Karadeniz Mahallesi'nde yükselen Paşa Spor Vadisi projesi içerisinde yer alan Go-Kart pistinde süren çalışmaları yerinde inceledi.

Tekirdağ'da maaşlarını az bulan belediye işçileri eylem yaptı

Tekirdağ'da maaşlarını az bulan Büyükşehir Belediyesi işçileri eylem yaparak ücretlerinin iyileştirilmesi talebinde bulundu.

D-100 karayolunda anız yangını sürücülere zor anlar yaşattı

Tekirdağ'da D-100 karayolunda çıkan anız yangını sürücülere zor anlar yaşattı. Yangın, itfaiye ve polis TOMA'sı tarafından yapılan müdahale ile söndürülürken yol güvenliği sağlandı.

Tekirdağ'da zabıta ve polisten 'Çekçek' operasyonu: 12 kaçak göçmen içeride gizlenirken yakalandı

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde zabıta ve polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 12 kaçak göçmen yakalanırken, yaklaşık 50 ton atık ve 35 adet çekçek toplandı.

Üniversite adaylarına tercih desteği

Süleymanpaşa Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) başarılı olarak tercih yapmaya hak kazanan öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti başlattı. Tekira AVM giriş katında kurulan stantta, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi desteği ile ücretsiz olarak tercih desteği hizmeti veriliyor.

Tekirdağ'da koruk hasadı

Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde koruk suyu için hasat başladı. Koruktan elde edilen sular, yazın içilen bir içecek haline geldiği gibi şeker hastaları da üzüm suyuna alternatif olarak tüketebiliyor.

O sporcuya milli takımdan davet

TREDAŞ SPOR U12 Kız Basketbol Takımı oyuncusu Nehir Özgür, basketbol milli takım kampına davet edilerek, Tekirdağ'da kendi kategorisinde seçilen ilk oyuncu oldu.

İstanbul'dan Tekirdağ'a getirilen uyuşturucu operasyonla ele geçirildi

Tekirdağ'da jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda 515 gram metamfetamin ele geçirildi. İstanbul'dan getirildiği belirlenen uyuşturucuyla ilgili yakalanan 2 kişiden 1'i tutuklandı.

Çorlu'da kaçak göçmen operasyonu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde düzensiz göç ile mücadeleye yönelik operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda emniyet güçleri tarafından 4 kaçak göçmen yakalandı.

Tır dorsesinde şoke eden olay: Kağıt balyaların arasında sıkışmış erkek cesedi bulundu

Tekirdağ'da hurda kağıt balyaların tır dorsesinden boşaltıldığı sırada erkek cesedi bulundu.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı'na davet

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı (ÇEF) 2022'nin 18 – 20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Bölgedeki firmaları fuara davet eden Başkan Kozuva, 'Önemli ticari imkanların elde edildiği Trakya'nın ilk ve tek endüstriyel fuarında yer almak isteyen firmalarımız için kayıt sürecinin başladığını belirtmek isterim' dedi.

Tekirdağ'da uyuşturucuya geçit yok: 21 gözaltı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri tarafından uyuşturucuya yönelik yapılan bir haftalık uygulamalarda 21 şüpheli yakalandı.

İsrafın böylesi: 15 poşet ekmeği çöpe bıraktılar

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde siyah poşete doldurulan yüzlerce ekmek çöpe bırakılması tepkiye sebep oldu.

Balya makinesinden sıçrayan kıvılcım 100 dönüm anız ile saman balyalarını küle çevirdi, arılar da zarar gördü

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi'nde balya makinesinden çıkan yangın nedeniyle yanan 100 dönüm anızın yanı sıra 150 balya saman küle döndü. Yangından arı kovanları da zarar gördü.

Çorlu'da acı olay: Yanan evlerine hüngür hüngür ağladılar

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde evlerinin yanmasına çok üzülen yaşlı kadın ve gelini gözyaşlarına boğuldu. Acılı aileyi komşuları zor sakinleştirdi.

Beklenen fırtına Tekirdağ kıyılarında etkisini gösteriyor

Marmara Denizi'nde beklenen fırtına Tekirdağ kıyılarında etkisini göstermeye başladı. Fırtınanın hızı saatte 50 kilometrenin üzerine çıkarken vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Toplam 128 haber.