Samsun

Samsun Haberleri

Ukrayna'ya giden karpuz yüklü tır alev alev yandı

Azerbaycan'dan Ukrayna'ya giden karpuz yüklü tır, Samsun'da çıkan yangında alevlere teslim oldu.

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Şenliği

Samsun Bafra Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen Genç Yıldızlar 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Şenliği çekişmeli müsabakalara sahne oluyor.

Sandıkçı: 'Kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz'

Samsun Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Çocuklar istedi, başkan çözdü

Samsun'un Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi'nde oturan çocuklar organize olup oyun parklarındaki iyileştirme taleplerini iletmek üzere Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'yi ziyaret etti. Talepleri dinleyen Başkan Deveci, daha sonra çocuklarla birlikte mahalleye giderek inceleme yaptı.

Demirtaş: 'Amatör spora ciddi destek veriyoruz'

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçede amatör sporun gelişmesine büyük destek verdiklerini belirterek, 'İyi bir sporcu olmak, her şeyden önce iyi bir insan olmak demektir' dedi.

Vali Dağlı: 'TEKNOFEST'e ulaşımı en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz'

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST'in yapılacağı Çarşamba Havalimanı'na ulaşımı en ince ayrıntısına kadar planladıklarını söyledi.

Sokak hayvanları ve yasaklı ırklara konforlu alan

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanları ve yasaklı ırklar için hazırlanan yeni ünite ile daha konforlu ve sağlıklı yaşam alanı oluşturuluyor.

Samsun'da güncel yabancı sayıları

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'nın 11 Ağustos tarihli verilerine göre Samsun'da ikamet izinli 20 bin 465, geçici koruma kapsamında ise 10 bin 206 Suriyeli bulunuyor.

Esnaftan Karadeniz fıkrası gibi yazı: 'Elbise dolabını değil, buzdolabını doldurun'

Samsun'da 30 yıldır kumaş ve elbise satan esnaf, dükkanına gelen müşterilerini alışverişten vazgeçirmek için 'Kumaşa gelmeyin, Tarım Kredi'ye gidin. Elbise dolabını değil, buzdolabını doldurun yazısı astı. Yazıya rağmen işlerinin arttığını belirten esnaf Alaaddin Atıcı, insanların giyimden ziyade gıdaya önem vermesi için bu yazıyı astığını söyledi.

Terme Pide Evi'nin temeli atıldı

Samsun Terme Belediyesi tarafından ilçeye nefes aldırmak için planlanan Terme Park Yaşam Alanı ve Sosyal Tesisleri içinde yer alan 'Pide Evi'nin temeli törenle atıldı.

Samsun'da orman yangınları ve boğulma tedbirleri gözden geçirildi

Samsun'da Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı öncülüğünde toplanan il yöneticileri suda boğulma olayları ve orman yangınlarına karşı alınan tedbirleri gözden geçirdi.

Tenzile Hanım Konağı'nda çalışmalar sürüyor

Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Tenzile Hanım Konağı'nda çalışmalar sürüyor.

İlkadım'da 7 farklı noktada aşure dağıtıldı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından 7 farklı noktada vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Çocuklarda uzun süreli ishale dikkat

Yazın çocuklardaki ishal belirtilerine dikkat edilmesi gerektiğini belirten Uzm. Dr. Buket Taneri, 'Çocukta ishal olduğunda yeterince beslenemediği ve sıvı alamadığı için vücudundaki gerekli sıvı miktarı dengelenemez. Zamanında önlem alınmazsa vücuttan fazla miktarda sıvı kaybı olabilir, bu da yaşamı tehdit eden ciddi tablolara yol açabilir' dedi.

Başkan Demir: 'Akıl başta, can tende oldukça Samsun için çalışmaya devam edeceğiz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Allah, bu kadroya şehre hizmet etmeyi nasip etmiş. Bu bilinçle çalışmaya akıl başta, can tende oldukça inşallah devam edeceğiz' dedi.

Şahinkaya Kanyonu'na ziyaretçi akını

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olma özelliğini taşıyan Şahinkaya Kanyonu, sıcak yaz günlerinde yoğun ilgi görüyor.

Fındık işlerinin geçirdiği kazada ölü sayısı 2'ye çıktı

Ordu'da fındık işçilerini taşıyan minibüsün karıştığı kazada Samsun'daki hastanede tedavi altına alınan bir kişi daha hayatını kaybetti, kazada ölü sayısı 2'ye çıktı.

Başkan Sandıkçı: 'Vatandaşlarımızın her ihtiyaçlarında yanındayız'

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede yaşayan kadınlarla bir araya geldi. Canikli kadınlara belediye çalışmaları hakkında bilgi veren ve talepleri dinleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, 'Vatandaşlarımızın her ihtiyaçlarında yanındayız' dedi.

Karısını ve kızını sopayla darp eden şahıs tutuklandı

Samsun'da karısını ve kızını sopayla darp ederek hastanelik eden şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Toplam 301 haber.