Sağlık

Sağlık Haberleri

Tüp bebek tedavisi gören veya düşünenler bunlara dikkat

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Duran halk arasında 'tüp bebek' olarak bilinen tedavi hakkında bilgilendirdi.

Antalya'nın Akdeniz'e uzanan en uç noktasında yoga

Muratpaşa Belediyesi, Dünya Yoga Günü'nde Antalya'nın Akdeniz'e uzanan en uç noktasında yoga etkinliği yaptı.

Altınova’da tıbbi bitkilerin etkileri anlatıldı

Yalova'nın Altınova ilçesinde düzenlenen 7. Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri'nde, tıbbi aromatik bitkilerin yararları ve kullanım şekilleri ele alındı.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki danışanlar, çalışmalarını sergiledi

Bingöl'de Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki danışanlar, kurs hocalarının destekleriyle hazırladıkları çalışmalarını sergiledi.

Vali Ayhan sağlık yatırımlarını inceledi

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ve kuruma bağlı kuruluş idarecileri ile bir araya gelerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Millet Bahçesinde sabah sporu

Düzce Belediyesi Spor Akademisi, kentin merkezinde yeşillikler arasında uzman antrenörlerin eşliğinde vatandaşlara spor yapma imkanı sunuyor. Millet Bahçesinde Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri devam eden spor aktiviteleri ile vatandaşlar güne zinde başlıyor.

Prostat hastası başarılı operasyonla sağlığına kavuştu

Gaziantep'in Araban ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki hasta, prostat nedeniyle yaşadığı sıkıntılardan Gaziantep Özel ANKA Hastanesi'nde, endoskopik olarak gerçekleştirilen başarılı operasyonla kurtuldu.

Öğretmenden öğrenciye hayat kurtaran müdahale

Kahramanmaraş'ta bir okulda yediği ceviz nefes borusuna tıkanan öğrencinin imdadına koridordaki öğretmeni yetişti. Öğretmenin Heimlich manevrası uyguladığı öğrenci yeniden nefes almaya başlarken, yaşanan tüm bu anlar okulun güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Plastik Cerrahi Uzmanı Oğuzhan Aydoğdu: ''Göz altı morluklarına veda edin''

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oğuzhan Aydoğdu, göz çevresindeki kırışıklık, çökme ve morlukların kişiyi olduğundan daha yaşlı, yorgun ve üzgün gösterdiğini belirterek, gözaltındaki bu görünümün hızlı bir tedavi yöntemi olan 'göz altı ışık dolgusu' ile düzeltilebileceğini söyledi.

Klimalardaki yüz felci riskine dikkat

Klimalara bağlı yapay ve ani serinlemenin zararları hakkında açıklamalarda bulunan Uzman Fizyoterapist Elif Uzun, 'Kış aylarında soğuk ile görüldüğü düşünülen yüz felci, yazın klimaların yoğun ve yanlış kullanımı nedeniyle de görülebilir. Yazın bunaltan sıcaklar ile birlikte kendimizi klimanın serinliğine bırakırken aslında yüz felcine merhaba diyoruz' ifadelerini kullandı.

Motivasyon yükseltmek isteyenlerin ilk tercihi: 'Yoga'

DÜZCE (İHA) – Eski bir tarihe sahip olan yoga, fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

Kütahya'da sağlık çalışanlarına 23 bin 200 TL'lik rekor promosyon

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü'nde birinci basamakta görevli bin 506 çalışanın maaşlarının ödeneceği bankanın belirlenmesi için gerçekleştirilen ihale tamamlandı.

Göz Hastalıkları Uzmanı Meltem Toklu: 'Güneş ışınları kansere yol açabilir'

Bitlis'in Tatvan Devlet Hastanesinde görev yapan Göz Hastalıkları Uzmanı Meltem Toklu, gözü güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için tercih edilen güneş gözlüklerinin yanlış kullanımı sonucu kansere ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini söyledi.

Yaz tatilini enerjik ve formda geçirmek için beslenme tavsiyeleri

Birbirinden kalorili yemeklerle donatılmış açık büfeler, yüzme sonrası gelen acıkma hissi, akşam yemeklerinin sonrasında gece boyu devam edilen atıştırmalıklara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Tuğba Küçük, tatil sonrası kilo alımı ve maalesef ki çeşitli hastalık risklerini de beraberinde getirdiğini söyledi.

Son 24 saatte korona virüsten 3 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 3 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 922 yeni vaka olduğunu açıkladı.

Toplam 15 haber.