Konya

Konya Haberleri

Konya'nın Yunak ilçesinde şiddetli yağış sele neden oldu

Konya'nın Yunak ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağmur sele neden oldu.

İstmosel gebe kalmaya engel olabiliyor

Uzmanlar, istmosel adı verilen sezaryen skar hastalığının gebe kalmakta zorlanmaya sebep olabileceğini, istmoselde tedavinin tıbbi ve cerrahi olarak mümkün olduğunu belirtti.

Selçuklu'da Cuma Buluşmaları devam ediyor

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 'Cuma Buluşmaları' çerçevesinde Buhara Mahallesi Abdulhamit Camii'nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Konya'da bisikletli zabıtalar göreve başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, bisiklet kullanımını genele yaymak ve çevreye katkı sağlamak amacıyla Bisikletli Zabıta birimi kurdu.

Klasik otomobiller göz kamaştırdı

Konya'da düzenlenen klasik otomobil sergisi, tutkunlarına araçları yakından görme fırsatı sunarken, araçlar göz kamaştırdı.

Konya'da tıbbı ürün kaçakçılarına operasyon

Konya'da internet üzerinden gümrük kaçağı tıbbi ürün sattığı tespit edilen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda gümrük kaçağı tıbbi ilaç ele geçirilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Konya'da 'Tümör' operasyonu: 7 gözaltı

Türkiye genelindeki 24 ilde başlatılan Tümor operasyonunda, organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 284 şüpheliden 7'si Konya'da yakalandı.

Konya'da ışık ihlali yapan yayalar havadan dron ile uyarıldı ve denetlendi

Konya'da kazaları en az seviyelere indirmek için, yayalarda kırmızı ışık ihlali ve hatalı park yapan sürücüler havadan denetlenerek uyarılar yapıldı. Dron ile diyafon uyarılarını ilk defa duyan vatandaşlar ise uygulamanın başarılı olduğunu söyledi.

Başkan Altay 2023 yılı tarımsal destek başvuruların başladığını açıkladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kırsal kalkınmayı sağlamak ve çiftçinin yaşadığı bölgede gelirini artırmak amacıyla tarımsal desteklere devam ettiklerini belirterek, 2023 yılı için yüzde 50'den yüzde 85'e kadar hibe destekli fidan ve fide desteği başvurularını 31 Temmuz'a kadar alacaklarını açıkladı.

Beyşehir Gölü'ne kuş türleri akın etmeye başladı

Türkiye'nin en büyük ikinci milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda yaz döneminin gelmesiyle birlikte sucul bitkiler ve sazlıklarla kaplanan sığ kesimlere kuş ve ördekler akın etmeye başladı.

Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü saldırıdan önce 2 aile arasındaki kavganın davasına devam edildi

Konya'da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü saldırıdan önce 2 aile arasında çıkan kavgaya ilişkin davada 9 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Rektör Aksoy: 'Üniversitemizin eğitim kalitesi YÖKAK tarafından akredite edilerek belgelendi'

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, '2021-2022 Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Konya Şeker bayram avansını erken ödüyor

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu'nun, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin 70. Olağan Mali Genel Kurulu'nda vermiş olduğu müjde çerçevesinde Konya Şeker'in bayram avansı bayramdan bir hafta önce hesaplara yatıyor.

Kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarptı: 1 yaralı

Konya'nın Kulu ilçesi yakınlarında kontrolden çıkan otomobilin bariyerlere çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Kurban Bayramı öncesi besicileri 2 milyon 500 bin TL dolandıran şüpheliler tutuklandı

Konya'da Kurban Bayramı öncesi besicilik yapan köylüleri, resmi kurumların yöneticilerini tanıdıklarını ve yanlarında telefonda onlarla görüşüyormuş gibi oyun yaparak güvenini kazanıp 2 milyon 500 bin TL dolandıran 3 şüpheli çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

KOP desteklerine yerinde inceleme

Konya Ovası Projesi (KOP) Başkan Vekili Murat Karakoyunlu, 'KOP Mali Destek Programları' çerçevesinde, yürütücü kamu kurum ve kuruluşlarına verilen hibe desteklerini yerinde inceledi.

Selçuklu'da kurban satışı başladı

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde büyük ve küçükbaş hayvan satışları başladı.

Torkulu genç bisikletçi milli takımda

Torku Şekerspor'un başarılı bisiklet sporcusu Ramazan Yılmaz Avrupa Bisiklet Şampiyonası için Portekiz'de Genç Milli Bisiklet Takımında yarışacak.

Başkan Altay: '2022'de 31 ilçemizdeki yol yatırımlarımız 1 milyar 320 milyon TL'

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, 'Yol Medeniyettir' şuuruyla yatırımları sürdürdüklerini belirterek, 'Konya merkezde ve tüm ilçelerimizde yol altyapısını güçlendirmek için sadece bu yıl yapacağımız yatırımların tutarı toplam 1 milyar 320 milyon liradır. Yaptığımız her şey Konya'mızın ve Konya'da yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve refahı için' dedi.

Toplam 109 haber.