Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Asgari Ücret Açıklandı mı?

Evde canı sıkılan kadın hayvancılık işine girip 15 yılda servet sahibi oldu

Antalya'da 15 yıl önce düğününden kalan 4 bileziğini satıp bir inekle hayvancılık işine giren ev hanımı Fatma Öncel, 5 milyon liralık servetin sahibi oldu. Şu anda 170 büyükbaş ve 150 küçükbaş hayvanın bulunduğu büyük bir çiftliğe sahip olan Öncel'in emekli polis memuru olan eşi Sadettin Öncel ise, İnek alacağını söyledi, önce gülüp geçtim. Böyle olacağını söyleseler inanmazdım. Hayaldi gerçek oldu' dedi.

Tahıl ambarı Konya, tohum üretim merkezi oldu

Tahıl ambarı Konya'da yaklaşık 10 milyon dekar alanda hububat ekimi yapılırken, Türkiye'de üretimi yapılan sertifikalı hububat tohumlarının da yüzde 30'luk kısmı Konya'dan karşılanıyor.

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa, güne yüzde 0,48'lik düşüşle başladı.

Mesleki eğitim öğrencilerine 250 milyon TL'lik dev destek

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla Mesleki Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören 8 bin 207 öğrenciye Şahinbey Belediyesi tarafından verilecek olan 500 TL'lik desteğin protokolü imzalandı. Bakan Özer, Şahinbey Belediyesinin Türkiye'deki diğer belediyelere örnek olacağını vurguladı.

Kursiyerler ürettikleri ile modacılara taş çıkardılar

Süleymanpaşa Belediyesi öncülüğünde ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen Giyim Kursu, kursiyerlerin ürettiği eserleri yılsonu sergisi ile görücüye çıkardı.

TUSAŞ 50 bin çekirdekli bilgisayar yatırımına imza attı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), daha önce 20 bin çekirdeğe ulaşan işlemci sayısını 3 buçuk kat artırarak, 50 bin çekirdekli yüksek başarımlı küme bilgisayar yatırımı ile bu alanda öncü oldu. 70 bin çekirdeğe ulaşan kapasite ile test ve analizlerde büyük oranda zaman tasarrufu sağlamayı hedefleyen şirket, geliştirdiği hava araçları için alternatif test senaryolarını analiz edecek.

Şirketleşme yüzde 116 oranında arttı

Erzurum'da Mayıs ayında 26 yeni şirket kurulurken, 7 şirket kapandı. Kurulan şirket sayısı 2021 yılı Mayıs ayına göre yüzde 116,6 oranında artış gösterdi. İl kurulan şirket sayısı bazında bölgede 4, ülkede 39'uncu sırayı aldı.

Erzurum vergi tahsilat oranında 2'inci sırada

Erzurum'da bu yılın ilk 5 ayında tahakkuk eden 2 milyar 54 milyon TL tutarındaki verginin 1,0 milyar TL'lik dilimi tahsil edildi. İlde tahsil edilen verginin tahakkuk eden vergiye oranı yüzde 52,46 olarak gerçekleşti

Verimlilik ödüllü işletmeler belgelendirilecek

DENİZLİ (İHA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının düzenlediği 'Verimlilik Proje Ödülleri' yarışmasında, dereceye giren işletmelere 'Verimlilik Ödüllü İşletme Belgesi' verilecek.

Doğan: 'Sürdürülebilir tarım için anız yakmayın'

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Sürdürülebilir tarım için anız yakmayın diyerek çiftçileri uyardı.

DPÜ bir kez daha THE sıralamasına girdi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) dünyanın önde gelen üniversite değerlendirme sistemlerinden birisi olan Times Higher Education'ın (THE) Asya Üniversiteleri sıralamasında kendine yer buldu.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 17,3510 liradan, euro ise 18,2030 liradan güne başladı.

Toplam 13 haber.