Edirne

Edirne Haberleri

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin resmi açılışı yapıldı

Edirne 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Sarayiçi Er Meydanı'nda düzenlenen törenle resmi açılışı yapıldı.

Sakatlanan pehlivan hastaneye kaldırıldı

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ilk gün müsabakalarında kıran kırana gerçekleşen güreşlerde, kosta kırığı şüphesiyle bir pehlivan hastaneye kaldırıldı.

Selimiye'de Kırkpınar yoğunluğu

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camii'nde, 661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde mevlit okutuldu.

Kırkpınar Ağası davul-zurna eşliğinde törenle karşılandı

Edirne'de 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, düzenlenen törenle karşılandı.

Edirne'de Kırkpınar için çadırda konaklayan vatandaşlara zabıta engeli

Edirne'ye Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen güreş severler, otellerde yer bulamayınca çadırda konaklamayı tercih etti. Ancak çadırlarını kuracak yer bulamayan vatandaşlar çileden çıktı.

Pehlivanların sıcak havayla zorlu mücadelesi

Sıcak havanın etkili olduğu Edirne'de 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde pehlivanlar rakiplerinin yanı sıra sıcak havayla da mücadele ediyor.

Kırkpınar için konser

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Haftası çerçevesinde Edirne'de konser veren Rubato, yoğun ilgiyle karşılaştı. Sarayiçi'ne girişlerde görev alan Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, konserin giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemi aldı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başladı

Edirne'de bu yıl 661.'si düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başladı. 2 bin 475 pehlivan kıran kırana mücadelede verecek.

Otellerde yer bulamayan güreş sevdalıları, meydanlarda çadırlarda uyudu

Bu yıl 661'incisi gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için binlerce vatandaşın Edirne'ye akın etmesiyle otellerde yer kalmayınca, çok sayıda güreş sevdalısı geceyi parklara ve meydanlara kurdukları çadırlarda uyuyarak geçirdi.

Kırkpınar'da tüm zamanların rekoru kırıldı, 2 bin 475 pehlivan kayıt yaptırdı

Edirne'de bu yıl 661'incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne katılmak için 14 boyda 54'ü başpehlivanlık olmak üzere 2 bin 475 pehlivan kayıt yaptırdı.

Başpehlivan Koç altın kemeri kuşanmak istiyor

Geçtiğimiz senenin başpehlivan finalisti İsmail Koç, 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri kuşanmak istiyor.

7 bin biletin satıldığı Kırkpınar'a davullu zurnalı davet

Edirne'de geleneksel kıyafetli davul zurna ekibi, vatandaşları ve esnafı 7 bin biletin satıldığı 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne davet ediyor.

Kilo fazlası olan pehlivanlar çözümü poşetli antrenmanda buldu

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri kayıtlarında kilo fazlası olan pehlivanlar, çözümü poşetli antrenmanda buldu.

Uzunköprü'de ilk lavanta hasadı yapıldı

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Salarlı köyüne ekilen lavanta tarlalarında ilk hasat yapıldı.

Pehlivanların kispetleri mesleğin son temsilcilerinin ellerinden çıkıyor

Bu yıl 661'incisi gerçekleştirilecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin rekor katılımla yapılacak olması kispet ustalarının yüzünü güldürdü. Dualı çayırda güreşecek olan pehlivanların kispetleri mesleğin son temsilcileri olan ustaların ellerinden çıkıyor.

Evlerinin bahçelerini kenevir tarlasına çevirdiler

Edirne'de evlerinin bahçelerini kenevir tarlasına çeviren 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Edirne'de devrilen LPG yüklü tanker paniğe neden oldu

Edirne'de yol kenarına devrilen LPG yüklü tanker paniğe neden oldu. Devrilen LPG yüklü tanker havadan görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği yaz spor okulları törenle başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerin yaz aylarını etkin bir şekilde değerlendirmesi için 2 uygulamayı başlattıklarının müjdesini vermişti. Bunlardan birisi olan yaz spor okulları Edirne'de düzenlenen törenle başladı.

150 kilo demiri çalan şahıs 2 saat sonra yakalandı

Edirne'nin Keşan ilçesindeki sanayi sitesinde bulunan 150 kiloluk demiri çalan şahıs, yaklaşık 2 saat sonra yakalandı. Aynı suçtan aranması da olduğu tespit edilen şüpheli, serbest bırakıldı.

Toplam 63 haber.