Diyarbakır

Diyarbakır Haberleri

Çorak topraklar suya kavuşacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle hayata geçirilecek projeyle Çermik ve Çüngüş ilçelerine bağlı 18 kırsal mahallede sulama kanalı yapılacak.

Evlat nöbetindeki anne Ayten Elhaman: 'HDP'nin çocuk hırsızı ve katili olduğunu herkes bilsin'

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti bin 33'üncü gününde devam ediyor.

Zabıtadan servis araçlarına denetim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde faaliyet yürüten servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Dicle ilçesinde bulunan 2 baykuş yavrusu koruma altına alındı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde bulunan 2 baykuş yavrusu duyarlı vatandaşları harekete geçirdi. İlçe merkezinde yavru baykuşu bulan duyarlı vatandaşlar durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, karşılaştığı baykuş yavruları ile yakından ilgilenerek koruma altına aldı.

Diyarbakır'da sağlıkçılara ücretsiz seminer

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan saldırılar sonrası, Diyarbakır'da Gençlik Derneği tarafından krav maga, pars ve kapap sistemleri ile yakın savunma programları düzenlendi.

Diyarbakır'da korkutan yangın apartmanı sardı

Diyarbakır'da bacanın alev almasıyla apartmanı saran yangın korku dolu anlar yaşattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Çiftçi, devam eden çalışmaları inceledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, altyapıdan üstyapıya, kentte devam eden çalışmaları inceledi.

Terörün bittiği bölgede sokaklarda huzur rüzgarları esmeye başladı

Bir zamanlar terörün olumsuz etkileriyle hafızalara kazınan Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, hükümetin teröre karşı yürüttüğü kararlı mücadelenin başarılı olmasının ardından huzur ortamı sağlandı.

Diyarbakır'da tatlıcılar siparişleri yetiştirmek için üç vardiyaya geçti

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Diyarbakır'da bulunan Hacıbaba Pastaneleri tatlı imalathaneleri yoğun mesai harcamaya başladı. Şehir içi ve dışından sipariş alan tatlı imalatçıları, bayram nedeni ile üç vardiya çalışarak siparişleri yetiştirmeye çalışıyor, gıda denetimleri ise tepsi başına yapılıyor.

Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti bin 32'nci gününde devam ediyor.

Moda tasarımcısı Köroğlu, hem defile yapacak, hem de ödül alacak

Ünlü moda tasarımcısı Emrullah Köroğlu, özel olarak tasarladığı birbirinden şık yaz koleksiyonuyla Didem Taslan, Aysel Nizam, Bensu Gürses, gibi birbirinden güzel ve deneyimli mankenlerin podyumda boy göstereceği 'Altın Melek Ödül' töreninde Glamour Vav markasıyla hem güzel bir defileye imza atacak, hem de 'Yılın En Başarılı Moda Tasarımcısı' ödülünü alacak.

Diyarbakır'da Spor Okulları açıldı

Diyarbakır'da Spor Okulları'nın açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Evlat nöbetine 303'üncü aile katıldı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor. Bin 31'inci günde, 303'üncü aile, Şanlıurfa'dan nöbete katıldı.

Diyarbakır'da kurban yakalama ekipleri oluşturulacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nda güvenli gıdaya ulaşması, kurbanlık alımı ve kesimini sağlıklı bir şekilde yapması için hazırlıklara başladı.

Şehzadeler Konağı'nda restorasyon çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Konağı'nda başlattığı restorasyon çalışmalarının yüzde 60'ını tamamladı.

Diyarbakır'da aylarca özenle bakılan kurbanlıklar yola çıktı

Diyarbakırlı besici, özenle beslediği küçükbaş kurbanlıkları Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Hatay'da satılmak üzere yola çıkarttı.

Şehit Uzman Çavuş Abdullah Bayram Diyarbakır'da son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz ateşi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Abdullah Bayram, Diyarbakır'da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Diyarbakır'da kurbanlık satış ve kesim yerleri belirlendi

Diyarbakır'da Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar devam ediyor. Bayram öncesi kentte kurban satış ve kesimi yapılacak yerler belirlendi.

Yenişehir'de park ve bahçelerde bakım

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede park ve bahçelerde devam eden bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

Toplam 76 haber.