Bursa

Bursa Haberleri

Osmangazi 973 ilçe arasında 23. sıraya yükseldi

Yoğun göç ve çarpık kentleşmeden bugün sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında Türkiye'nin 973 ilçesi arasında 23. sıraya kadar yükselen Osmangazi, son dönemde yapılan yatırımlarla gözde yaşam merkezlerinden biri oldu.

Şehit ateşi Bursa'ya düştü

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde arazide kayarak düşen ve şehit olan Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşçı'nın acı haberi Bursa'daki baba ocağına ulaştı.

Minik yüzücülerin sertifika heyecanı

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okulları yüzme kursunun ikinci dönemini başarıyla tamamlayan öğrenciler, sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın elinden aldı.

Özbek öğrenciler Bursa'da buluştu

Türkiye'de çeşitli illerde üniversite okuyan 60 Özbek öğrenci 'Kültür Başkenti' programı dolayısıyla Keles Kocayayla Piknik Alanı'nda bir araya geldi.

Bursa'da veterinerlerden coşkulu mezuniyet

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Veteriner Fakültesi, 2021-2022 Akademik Yılı içerisinde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi.

Bursa caddelerine kadın eli değiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaya hareketliliğinin yoğun olduğu tarihi bölgelerdeki temizliği kadınlara emanet etti. Hizmet filosuna dahil edilen altı adet elektrikli vakumlu elektrik süpürgesi ile çalışan kadınlar, kendi evlerini temizledikleri gibi büyük bir titizlikle tarihi bölgeleri temizliyor.

Geleceğin diplomatları Gürsu'dan yetişiyor

Gürsu Belediyesi, Gürsulu gençlerin ülkelerini dünyada temsil etmelerine imkan sunarak geleceğin diplomatlarını yetiştiriyor.

Yıldırım'da hijyen harekatı

Yıldırım Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi'nde bulunan 'Selçukbey Kanalı' temizlendi.

Başkan Yılmaz milli sporcuyu ağırladı

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Mersin'de düzenlenen '16 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası'nda ilk 5 sporcu arasına girerek Jr. Davis Cup Milli Takım Kadrosuna seçilen Yıldırım Belediyesi sporcularından Melih Anavatan'ı makamında misafir etti.

Bursa'ya yatırım yağmuru

Tarihi buluşmalardan birine hazırlanan Bursa, 2 Temmuz Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlayacak. Bursa programı çerçevesinde ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde kente kazandırılan Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi'ne gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada BTSO'nun Ekonomiye Değer Katanlar programına katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada son iki yılda pandemiye rağmen farklı sektörlerde 45 firma tarafından yapılan 13 milyar liralık yatırımın toplu açılışını gerçekleştirecek.

Yaz Spor Okulları'nda ilk dönem sona erdi

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor iş birliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları'nda yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi, kort tenisi, squash, cimnastik, branşlarında dereceye giren 1. dönem kursiyerleri sertifikalarına kavuştu.

Osmangazi'de Yörükler Sempozyumu başladı

Osmangazi Belediyesi'nin bilim dünyası ile Türk kültürüne katkı sağlamak amacıyla düzenlediği 'Avrasya'da Göç Hareketleri: Orta Asya ve Anadolu'dan Balkanlara Yörükler' sempozyumu başladı. Bursa tarihinde de önemli yeri olan Yörüklerin geçmişine ışık tutacak sempozyum, 5 farklı ülkeden 40 akademisyenin katılımıyla üç gün sürecek.

Bursa Anadolu Lisesi sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ön plana çıkıyor

Kentin nitelikli okullar arasında ilk sırada yer alan ve Türkiye'nin 7. Marif Koleji olan Bursa Anadolu Lisesi (BAL), başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

Mudanya'da Kabotaj Bayramı coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi karasularında bağımsızlığının, özgürlüğünün ve milli egemenliğinin teminatı Kabotaj Kanunu'nun 96'ncı yıl dönümü, Mudanya'da coşkuyla kutlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesporlu raketler madalya ve kupaları topladı

Kestel'de düzenlenen Yıldızlar ve Minikler Masa Tenisi Takım ve Ferdi İl Birinciliği'nde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları doldurdu.

Bursa'da mazgal hırsızı tutuklandı

Bursa'da mazgal hırsızlığı yapan bir kişi tutuklandı.

BTSO, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da yarın özel sektör yatırımları toplu açılışı ve BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'ne katılıyor.

Bursa'da fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi

Bursa'da fuhuş operasyonunda aynı aileden 4 kişi ile 2'si yabancı uyruklu toplam 10 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Uzmanlar sahte bıçaklara karşı vatandaşı uyardı

Bursalı bıçakçı vatandaşlara sahte bıçaklar konusunda uyarılarda bulundu.

Toplam 301 haber.