Bitlis

Bitlis Haberleri

'Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali' kortej yürüyüşüyle başladı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bu yıl 54'üncüsü gerçekleştirilen 'Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali' kortej yürüyüşü ile başladı.

Hizan'da yılsonu sergisi

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Hizan Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek ve eşi Eslem Yelek'in katılımıyla Hizan Aile Destek Merkezi'nin (HADEM) yılsonu sergisi açıldı.

Tatvan'da Kabotaj Bayramı törenle kutlandı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenle kutlandı.

Şehidin vasiyet ettiği külliye inşaatı devam ediyor

Bitlis'in Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Van'ın Çaldıran ilçesinde 17 Ekim 2019 tarihinde çıkan çatışmada şehit olan Ahlatlı Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk'ün vasiyeti olan cami ve külliye inşaatında incelemede bulundu.

Ahlat taşına alternatif Güroymak taşı

Bitlis'in Güroymak ilçesinde kütleler halinde çıkarılan taşlar, ev ve mezar yapımında kullanılarak Ahlat taşına da alternatif olarak gösteriliyor.

Ceviz reçelinin lezzet yolculuğu

Cevizin ana vatanı olan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde üretilen meşhur 'ceviz reçeli', zorlu üretim sürecinin ardından sofralardaki yerini alıyor.

Arıcılara ekipman desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, arıcılıkla uğraşan çiftçilerin alacakları alet ve ekipmanlara hibe desteği verecek.

Kayalıklarda mahsur kalan keçi 4 gün sonra kurtarıldı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kayalıklarda 4 gündür boyunca mahsur kalan keçi, Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı.

Kuş cenneti Arin Gölü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan ve Van Gölü'nün kuzey kıyısında yer alan Arin Gölü, bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle yol olma tehlikesiyle karşı karşıya geldi.

Dünyanın ikinci büyük kraterinde hayran bırakan manzaralar

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan dünyanın ikinci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü, doğal güzelliğiyle kendine adeta hayran bırakıyor.

Tatvan'da 'Yaz Spor Okulları' start aldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Yaz Spor Okulları' Bitlis'in Tatvan ilçesinde büyük bir katılımla başladı.

Bitlis'te yaz spor okulları açıldı

Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yaklaşık 10 bin öğrencinin faydalanacağı 'Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor' için açılış programı düzenlendi.

Nemrut'un maskot ayılarıyla köpeğin kavgası kamerada

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Kalderasının maskotu haline gelen boz ayıların köpekle mücadelesi kameralara yansıdı.

Kavurucu sıcakta ekmek mücadelesi

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Adilcevaz ilçesindeki mevsimlik tarım işçileri, kavurucu sıcağa rağmen ekmek parası için ter döküyor.

VEDAŞ'tan karekod çalışması

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Bitlis'te elektrik şebekesindeki teçhizatların öznitelik bilgilerini karekod yöntemiyle şebeke unsurlarına monte etmeye devam ediyor.

Bitlis'te elektrik tellerine takılan karga kurtarıldı

Bitlis'te elektrik tellerine takılan karga, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekiplerince kurtarıldı.

Süphan Dağı'nın eteklerinde organik bal üretimi

BİTLİS (İHA) – Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan Süphan Dağı'nın eteklerinde organik bal üretimi devam ediyor.

Ahlat'ta 29 çiftçi için yüzde 50 hibe destekli elma bahçesi kuruldu

Bitlis'in Ahlat Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Ahlat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve DAP ile DAKA tarafından yüzde 50'si hibe destekle finanse edilen 'Ahlat'ta Meyveciliğin Geliştirilmesi Güdümlü' projesi ile 29 çiftçiye 714 dekar kapama elma bahçesi kuruldu.

Yaz ortasında kar keyfi

Bitlis'te yazın kavurucu sıcağından bunalan vatandaşlar Nemrut Kalderasının 2 bin 250 rakımlı zirvesinde bulunan karla serinledi.

Toplam 41 haber.