Bayburt

Bayburt Haberleri

Bayburt'ta düşe kalka cirit

İl elemelerinin, puanlı müsabakaların başlamasıyla birlikte Bayburt'ta 4 farklı atlı spor kulübü kendi arasında maç oynadı. İpekyolu Atlı Spor Kulübü ile Dede Korkut Atlı Spor Kulübü arasında oynanan ilk maçta Dede Korkut Atlı Spor Kulübü oyuncusu Cafer Yurtsever, maç esnasında attan düştü. Nefesi kesilen ve belli süre nefes almakta güçlük çeken Yurtsever'in yardımına sahada görevli sağlıkçılar yetişti.

Heybetepe'de köy içi yollar tarihinde ilk kez asfaltla kaplandı

Vali Cüneyt Epcim, Merkez'e bağlı Heybetepe Köyü'nde sürdürülen köy içi asfalt çalışmalarını inceledi.

Bayburt Özel İdare Spor, Beyaz Grup'ta mücadele edecek

2022-2023 sezonu TFF 2. Lig'de Bayburt Özel İdare Sporun da yer alacağı takımların grupları bugün yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Yusufeli'nde yeni bir çiçek türü keşfedildi

Artvin'in Yusufeli ilçesinde bulunan Kaçkar Dağlarında yeni bir çiçek türü bulundu. Yeni keşfedilen çiçeğe literatüre geçmesi için Artvin'e atıf yapılarak Androsace artvinensis Sefalı & Yapar ismi verildi.

Eski Devlet Bakanı Tüzmen, ehram atölyesini ziyaret etti

Eski Devlet Bakanı ve İstanbul Ekonomi Zirvesi Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Tüzmen, Anadolu'nun medeniyet mirasını yaşatan şehirlerdeki kültürel zenginliği anlattığı Benim Şehrim programı dahilinde bulunduğu şehrimizde, Bayburt Üniversitesi Ehram Atölyesini de ziyaret ederek çekim gerçekleştirdi.

Kavurucu sıcaklarda susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2-2,5 litre sıvı tüketilmeli

Uzmanlar aşırıcı sıcaklara karşı vatandaşları uyararak, sıcak havalarda susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2-2,5 litre sıvı tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Bayburt'ta ihracat 99 dolar, ithalat 2 bin dolar olarak gerçekleşti

Bayburt'ta mayıs ayı genel ticaret sistemine göre ihracat 99 dolar, ithalat 2 bin dolar olarak gerçekleşti.

Motosikleti ile Bayburt'a gelen Eski Bakan Tüzmen, Başkan Pekmezci ile bir araya geldi

59. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Kürşat Tüzmen, motosikleti ile çıktığı yolculukta Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile bir araya geldi.

Motosiklet tutkunu eski bakan Bayburt'ta

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, sunuculuğunu yaptığı kültür ve gezi programı Kürşad Tüzmen İle Benim Şehrim'in çekimleri için geldiği Bayburt'a geldi. Eski Bakan Tüzmen'in ilk durağı ise Bayburt Valiliği oldu.

Mersin'den öğrenciler Bayburt'u gezip görmek için geldiler

Mersin'in Aydıncık ilçesinden bir grup öğrenci, öğretmenleri ve velileri gözetiminde Bayburt'a geldi. Kamaş İlkokulu'ndan gelen grup Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Anız, tarla, bahçe, orman yangınlarına dikkat!

Son günlerde artan hava sıcaklıkları nedeniyle boş arazilerde çıkan yangınlara dikkat çeken uzmanlar, vatandaşları anız, tarla, bahçe ve orman yangınlarına karşı uyardı.

Bayburt'ta eski yol ve kaldırımlar yenileniyor

Bayburt Belediyesi tarafından şehrin birçok mahallesinde kaldırım yenileme ve bakım çalışmaları devam ediyor.

Bayburt'ta gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

Bayburt'ta yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Pazarlıkta anlaşamayınca sesler yükseldi devreye vatandaşlar girerek anlaştırdılar

Kurban Bayramına az bir zaman kala Bayburt'ta kurbanlık hayvanlar pazar yerinde yerlerini aldılar. 20 ile 50 bin arasında değişen kurban fiyatları her kesimden insana hitap ediyor. Sabahın erken saatlerinde pazarın yolunu tutan satıcılar, hayvanlarını satma gayreti içerisinde olarak, alıcılarla sıkı pazarlık yapıyorlar. Salı günleri açılan, Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışının yapıldığı hayvan pazarı Kurban Bayramına kadar hizmet verecek. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarda bir alıcı ile satıcı pazarlıkta anlaşamadı. Etraftaki vatandaşların müdahale ettiği pazarlıkta sesler yükseldi. Yaklaşık 10 dakika pazarlık eden taraflar en son alıcının verdiği fiyatta anlaştılar. Vatandaşların da seferber olduğu pazarlık tatlıya bağlanarak 47 bin lirada anlaşıldı.

Demirözü Barajı tam doluluğa ulaştı

Bayburt'un Demirözü ilçesinde bulunan ve tarım arazisinin sulanmasında kullanılan 62 milyon metreküp kapasiteli Demirözü Barajı'ndaki su seviyesi yüzde yüze ulaştı.

Çini seramikler Bayburtlu kadınların ellerinde hayat buluyor

Aydıntepe İlçe Halk Eğitim Merkezindeki kursiyer kadınlar Osmanlı ve Selçuklu desenlerini kullanarak tabak, vazo, bardak gibi farklı eşyaların üzerine çizimler, boyamalar, renklendirmeler yaparak geleneksel Türk el sanatı olan çini sanatını yaşatıyorlar.

Bayburt'ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 16 bin 251 oldu

TÜİK, mayıs ayı sonu itibarıyla Türkiye'deki trafiğe kayıtlı araç sayısını açıkladı. Türkiye'de mayıs ayında 112 bin 709 adet taşıtın trafiğe kaydı yapılırken Bayburt'ta ise trafiğe kayıtlı araç sayısı mayıs ayı sonu itibarıyla 16 bin 251 oldu.

Polat ve Kılıç ailelerinin mutlu günü

Bayburt Valiliği Özel Kalem Müdürü Haktan Polat, Sabire Kılıç ile hayatını birleştirdi.

10. BEKDER onur ödülleri sahiplerini buldu

Bayburt Bilim, Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) tarafından verilen onur ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Toplam 29 haber.