Balıkesir

Balıkesir Haberleri

Manyaslı güreşçiler Kırkpınar güreşlerine katılıyor

Manyas Belediyespor güreşçileri Kırkpınar güreşlerine katılmak için Edirne'ye gitti.

Edremit'te Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlandı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın yılı dönümü Akçay Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kaymakam Odabaş, Orman İşletme Müdürlüğü yaz sezonu hazırlıklarını yerinde inceledi

Son günlerde yaşanan orman yangınlarının Balıkesir ilinde yaşanmaması için alınan tedbirler gereği tüm kurumlar teyakkuz halinde görev yapıyor. Balıkesir'in Edremit ilçesinde alınan tedbirleri yerinde inceleyen Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Kazdağlarını koruyan yangın ekiplerini görev yerinde ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

Ayvalık'ta Kabotaj Bayramı coşkusu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 96. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

(Özel) Ayvalık'ta yanan alanlar ormana dönüşüyor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 2020 yılında çıkan orman yangınında küle dönen 40 hektarlık alanda yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Orman Bakanlığı öncülüğünde yapılan ağaç dikme ve tohumlama yöntemleriyle gerçekleştirilen çalışmaların ardından bölgede filizlenen ağaçlar, yepyeni bir ormanın yeşermesinin adeta müjdesini veriyor.

Bandırma'da Kabotaj Bayramı kutlandı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 96 yıl dönümü gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Başkan Cengiz gönüllere dokunuyor

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, bulduğu her fırsatı vatandaşlar ve gençler ile buluşarak değerlendiriyor.

İvrindili kadınlar festivalde ürünlerini tanıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nce Tarladan Hasada İyilik, Sağlık, Güzellik temasıyla Burhaniye ilçesinde bu yıl 3.'sü düzenlenen Balıkesir Aromaterapi Festivali devam ederken, pek çok üretici de ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. İvrindi ilçesindeki Gökçeyazı Kadın Kooperatifi de yaklaşık 45 çeşit ürünü ile festivalde yerini aldı.

Burhaniye Belediye personeline Uyuşturucu ile Mücadele Semineri

Burhaniye Belediyesi'nde belediye personeline yönelik uyuşturucu ile mücadele konusunda eğitim semineri verildi. Burhaniye Belediyesi'nin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü proje dahilinde belediye personeline, yerel yönetimlerin uyuşturucu ile mücadelede etkin katılımının sağlanması çalışması ile ilgili eğitim semineri verildi.

Balıkesirli Yazar Aslan Torun'un 'Kıssadan Hisse' adlı kitabı çıktı

Balıkesirli Yazar Aslan Torun'un ikinci kitabı 'Kıssadan Hisse' yayınlandı ve okuyucuları ile buluştu. Yeni kitabı hakkında bilgi veren yazar Torun, ayrıca bilgi bankası kitapların önemine dikkat çekti.

Ayvalık'ta öğrencilerden dev rekor

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Sana Söz Çevre Topluluğu Mayıs ayında 10 bin pet şişe sloganıyla başlattıkları geri dönüşüm projesini 20 bin pet şişeyi çöp olmaktan kurtararak, bu alanda dev bir rekora imza attı.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kolposkopi cihazı hizmete açıldı

Rahim ağzı hastalıkları ve kanserlerinin erken tanısında kullanılan kolposkopi cihazı Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde hizmet vermeye başladı.

Bandırma'da önce kaza sonra kavga

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir aracın çarptığı çocuk yaralanırken, mahalleli kazanın ardından sürücüye saldırdı. Meydana gelen başka bir kazada da bir kamyonetin çarptığı çocuk yaralandı.

Balıkesir'de Spor Okulları açılışı gerçekleştirildi

Balıkesir'de Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları açılış töreni gerçekleştirildi.

BAÜN'lü şampiyon güreşçi Adar'dan altın madalya

Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda milli sporcu ve Balıkesir Üniversitesi Öğr. Gör. Yasemin Adar Yiğit, yeni bir zafere daha imza attı.

Enerji sektöründe zirve yine BEST'in

BEST, 2021 Enerji Sektöründe AR-GE' ye En Fazla Harcama Yapan Şirketler sıralamasında 80 milyon lira ile bu sene de 1. sırada yer alırken, Türkiye genel sıralamasında 31. oldu

Koruyucu aileler günlerini kutladı

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Koruyucu Aile Günü olarak ilan edilen 30 Haziran'da Balıkesir'de çeşitli kutlamalar gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirilerek 220 koruyucu aile Değirmenboğazı'nda piknikte buluştu.

Manyas'ta camiler çocuk sesleriyle şenlendi

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte camiler de yaz Kuran kursları başladı.

Altıeylül'den ortak istişare toplantısı

Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin ve Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi'nde 13 merkez ve 81 kırsal mahalle olmak üzere toplam 94 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplam 142 haber.