Aydın

Aydın Haberleri

Didim'de Kabotaj Bayramı kutlandı

1 Temmuz Kabotaj Bayram dolayısıyla Aydın'ın Didim ilçesinde çelenk koyma töreni düzenlendi.

Başkan Kaya madalya verdi, öğrencileri kurslara davet etti

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen satranç kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere madalya verdi. Öğrencileri yeni açılacak kurslara davet eden Başkan Kaya; 'Halk Eğitim Merkezi ile kurslar konusundaki işbirliğimiz sürecek, eğitime desteğimiz de artarak devam edecek' ifadelerini kullandı.

Didim Amfi Tiyatro kentin yeni gözdesi oldu

Görkemli bir açılış töreninin ardından Didimlilerin hizmetine sunulan Didim Amfi Tiyatro, yerli ve yabancı turistler ile vatandaşların yeni gözde mekanı haline geldi.

Türkiye'nin sahip çıktığı anne ve bebeğe 'Sevgi Bohçası'

Türk Kızılay Aydın Şubesi, Didim ilçesinden yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışırken, botta doğum yapan Kamerun uyruklu Havol Capta'ya (32) 'Sevgi Bohçası' götürdü.

Adabahçe'de yaz bereketi yaşanıyor

Kuşadası Belediyesi tarafından yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla üç yıl önce yaşama geçirilen ve bugüne kadar 25 ton ürün elde edilen Adabahçe'de yaz hasadı devam ediyor. Toplanan ürünler Halk AdaMarket satış noktalarında uygun fiyata satışa sunuluyor.

Kuşadası'nda Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlanıyor

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kuşadası'nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Renkli ve coşkulu anlara sahne olan kutlamalar, kentin farklı noktalarında gün boyunca sürecek.

LGS Türkiye Şampiyonları, Milli Eğitim Müdürü Okumuş ile bir araya geldi

05 Haziran 2022 tarihinde Türkiye genelinde merkezi olarak 8.sınıf öğrencileri için gerçekleştirilen LGS'de (Liselere Geçiş Sınavı) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan 3 öğrenci İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş'u ziyaret ederek sevinçlerini paylaştı.

Vali Aksoy'dan Kızılay'a kurban bağışı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Türk Kızılay Aydın Şubesi'ne vekaletini vererek, kurban bağışında bulundu.

Aydın'da en çok yatırımı sağlık sektörü aldı

Aydın İl Koordinasyon Kurulu toplantısına başkanlık eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 2022 yılında en çok yatırım yapılan sektörün sağlık olduğunu belirtti.

Yellice Mahallesi'nde vatandaşların talepleri yerine getiriliyor

Nazilli Belediyesi ekipleri, Yellice Mahallesi'nde vatandaşların aktif olarak kullandığı sosyal alanda yenileme çalışmalarına başladı.

Atatürk Devlet Hastanesi güvenlik personeli Bayrak kalbine yenik düştü

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi personeli Nazmi Bayrak (45) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Oktaylar, LGS'de başarıya giden yolu anlattı

Türkiye genelinde düzenlenen '2022 LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sonuçları açıklanırken, Aydın'da tüm soruları doğru yanıtlayan 3 öğrenciden biri de Özel Oktaylar Eğitim Kurumları öğrencisi olurken, Oktaylar Bilim Okulları Kurucusu Hasan Can Oktaylar, sınavlarda artık bilginin değil becerinin ölçüldüğünü belirterek LGS'de başarıya giden yolu anlattı.

Başak Koleji Anadolu Lisesi, uluslararası platformlarda ödül kazanmaya devam ediyor

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN tarafından düzenlenen dünyanın farklı bölgelerinden katılan lise öğrencilerinin bilimde yarıştığı uluslararası CERN Beamline for Schools yarışmasında Başak Koleji Anadolu Lisesi Cions of Atatürk takımı, dünyanın en iyi 25 takımından biri seçilerek özel ödüle layık görüldü.

Kuyudan gelen lezzet kuyuda tavuk kebabı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde damak çatlatan lezzeti ile kuyu tandırı yapan bir işletme, kendine özel usullerle kuyuda pişirilen tavuk ve kokoreci ile marka oldu. Lezzet müdavimlerinin uğrak yeri olan işyeri, Türkiye'de ilk ve tek olduğunu iddia ettiği kuyuda tavuk ile tavuk etinin tadına tat katarak müşterilerine sunuyor.

Aydın'da suç örgütlerine yönelik 'Tümör' operasyonu

KOM koordinasyonunda aralarında Aydın'ında bulunduğu 24 ilde organize suç örgütlerine yönelik 'Tümör' operasyonu başlatıldı.

Aydın'da operasyonda 75 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Aydın'ın Efeler ilçesinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 75 kilogram uyuşturucu ele geçirilirken, yakalanan 3 kişi tutuklandı.

Buharkent'e 6 yeni spor tesisi yapıldı

Aydın'ın Buharkent ilçesinde futbol sahasının çimlendirme işlemleri tamamlanırken, ilçe genelinde toplam 6 adet yeni spor tesisi yapıldı.

Yaz Spor Okulları, kapılarını gençler için açtı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, vatandaşları spora yönlendirmek için çalışmalarını sürdürürken, gençleri de spora davet etti.

Başkan Atay tarla yollarını asfaltlıyor

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay bir sözünü daha tuttu. Belediyeye kazandırdığı asfaltlama aracının tanıtım töreninde 'Vatandaşlarımızın tarla yollarını bile asfaltlayacağım' diyen Başkan Atay, talimat verdi ve çalışmalar başladı.

Toplam 220 haber.