Afyon

Afyon Haberleri

Jandarma ekipleri define avcılarına göz açtırmıyor

Afyonkarahisar İl Jandarma komutanlığı ekipleri kaçak kazı yapan define avcılarına göz açtırmıyor.

Büyük Taarruz dolu dolu geçecek

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile düzenlenecek olan Baba&Çocuk Kampı'nda babalar çocuklarıyla birlikte heyecan dolu bir hafta sonu geçirecek.

Yaralı askerimizden iyi haber var

Pençe-Kilit operasyonunda yaralanan Afyonkarahisarlı P. Uzm. Çvş. Ramazan Şahin hızla sağlığına kavuşuyor.

PVC üreticileri e-ihracatla geleceğe yatırım yapıyor, hedef Avrupa ve Amerika

1993 yılından bu yana PVC, alüminyum doğrama ve cam sektörüne hizmet veren Özgür Yapı, iç pazarda olduğu kadar dış pazarda da gelişimini sürdürürken e-ihracatla ihracat hacmini artırma hedefini sürdürdü.

10 gün direksiyon eğitimi ile 69 yaşında ehliyet aldı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 69 yaşında ilk kez girdiği motorlu taşıtlar sınavını başarıyla geçen Gülsüm Yatan ehliyetini aldı. Ehliyetini alan Yatan, aracıyla artık günlere gidebileceğini söyledi.

Afyonkarahisar'da vahşi yaşam fotokapana yansıdı

Afyonkarahisar Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan fotokapanlara yansıyan görüntülerde, yaban hayvanların doğal yaşamı kayıt altına alındı. Görüntülerde kurtların bir yılkı atını parçalaması ise belgesel sahnelerini aratmadı.

Otomobil traktör römorkuna çarptı: 1 ölü, 4 yaralı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde otomobilin arpa yüklü traktörün römorkuna çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Afyonkarahisar'da 'Koruyucu Aile Modeline' yürüyerek dikkat çektiler

Afyonkarahisar'da 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla kent protokolü ve koruyucu aileler yürüyerek, 'Koruyucu Aile Model'ine dikkat çekti.

Hastanede yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

AFAD ve UMKE tarafından AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, Acil Durum ve Afet Tahliye Tatbikatı her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar'da 'Halk Günü' toplantısı

Halk Günü toplantısında konuşan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 'Kendi şehrimizde de İnşallah elimizden geldiğince vatandaşımız hangi noktada ne tıkanıklık yaşıyorsa destek ve yardımcı olacağız' dedi.

Milli Eğitim Rehberlik ve Psikolojik Danışma çalışmaları değerlendirildi

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Haziran Ayı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplantısına katıldı.

İscehisar Mermer İhtisas OSB'ye ait alt yapı ihalesi yapıldı

Afyonkarahisar'ın İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne ait altyapı yapım işi ihalesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.

KOSGEB'den unutulmuş mesleklere destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Afyonkarahisar İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin hayat bulması ve yeni zanaatkarların yetişmesi amacıyla işletmelere 250 bin TL'ye kadar destek verileceğini açıkladı.

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları'nın açılış töreni yapıldı

Afyonkarahisar'da GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları'nın açılışı yoğun katılımla Zafer Meydanı'nda yapıldı.

Doktorluğa ara verdi, sokak hayvanlarını tedavi ediyor

Afyonkarahisar'da mesleğine bir süre ara veren Dr. Sevilay Mara, kentteki tüm sokak hayvanlarına sahip çıkarak yaralı hayvanları kendi elleriyle tedavi ediyor.

Tarihi konaklarda restorasyon çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar kent merkezinde restorasyon çalışmalarına hava şartları nedeniyle ara verilen tarihi konaklarda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Marmaris yangınından dönen ekip Afyonkarahisar'da kaza yaptı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınlarına müdahale için giden Kayseri Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 4 kişilik ekip, dönüş yolunda Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde kaza yaptı. Kazada yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

Afyonkarahisar'da OSB'lerin son durumu konuşuldu

Afyonkarahisar Sanayi ve Teknoloji İş Birliği (SANTEK) Toplantısı, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında yapıldı.

Afyonkarahisar'da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Yiğitbaşı başkanlığında yapıldı.

Toplam 64 haber.