Adana

Adana Haberleri

Sahte 'iddaa' kuponuyla dolandırıcılık yapan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi

Adana'nın Kozan ilçesinde kazanılmış görünümlü sahte 'iddaa' kuponu düzenleyerek sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Yaz Spor Okullarında 11 bin 744 çocuk eğitim alacak

Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları buluşması, Seyhan Güney Yıldızı Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

Kozan Belediyesi yaz futbol okulu açtı

Kozan Belediyesi yaz futbol okulu açtı.

Kozan kalkınmada öncelikli bölge olmak istiyor

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Kozan'ın kalkınmada öncelikli bölge ilan edilmesini istedi.

Kadın gazeteci kendisine gelen taciz mesajlarını ifşa etti

Adana 01 Kadın Futbol Kulübü Yöneticisi ve Gazeteci Besime Yardım, sosyal medyadan kendisine gelen taciz mesajlarını ifşa ettiği bir video çekti. Facebook kullanıcısı erkekler tarafından kendisine yollanan cinsel içerikli taciz mesajlarını tek tek açıklayan Yardım, sosyal medya kullanan kadınlara taciz mesajlarını açıklama çağrısı yaptı.

Yüreğir'de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Yüreğir Belediyesi yaklaşan kurban bayramı öncesi ilçede kurban satış ve kesim noktalarını belirledi. Bu yıl ilçe genelinde 4 noktada kurban satışı yapılacak. Belediye ekipleri, vatandaşların kurban ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için ilçe genelinde kurban satışı ve kesiminin yapılacağı yerlerdeki hazırlıklarını tamamladı.

Kavgayı ayırmak isteyen kişiyi öldüren zanlı tutuklandı

Adana'da fabrikayı basıp eşini ve sevgilisi olduğunu öne sürdüğü şahsı öldürmek isterken, kavgayı ayırmak isteyen başka bir işçiyi öldüren zanlı tutuklandı.

Evinin ardiyesinde mantar üretiyor siparişlere yetişemiyor

Adana'da halk oyunları öğretmenliği yaparken evinin ardiyesinde kültür mantar üretmeye başlayan ve 10 kadına istihdam sağlayan Gökben Bardık, siparişlere yetişemiyor.

'Tümör' operasyonunda Adana'da çok sayıda kişi gözaltına alındı

Türkiye genelinde 24 ilde 26 suç grubunun 284 üyesine yönelik yapılan 'Tümör' operasyonunda Adana'da da çok sayıda zanlı gözaltına alındı.

Adana Demirspor'da iki imza

Adana Demirspor, iç transferde Semih Gürel'in sözleşmesini 3 yıl daha uzatırken, dış transferde ise Suriyeli orta saha oyuncusu Aias Aosman ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz saç kesim hizmeti

Adana'da Bayan Kuaförü İbrahim Demirtaşlı, Bir kıvılcımla başlar adını verdiği proje çerçevesinde gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz saç kesimi ve kaş alımı hizmeti verdi.

Güncel tehlike: Miyopi

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Sızmaz, pandemi nedeniyle sokağa çıkması kısıtlanan okul çağı çocuklarında miyopi rahatsızlığının hızlı ilerlediğini söyledi. Prof. Dr. Sızmaz bununla birlikte ekran bağımlılığının, yakın çalışma ve gece aydınlıkta uyuma gibi etkenlerin de miyopinin ilerlemesini hızlandırdığını ifade etti.

Çukurova'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Çukurova Belediyesi kurban satış ve kesim yerlerini belirledi. Halk sağlığı açısından belirtilen yerler dışında satış ve kesim yapılmasına izin verilmeyeceği bildirildi.

Kocası gözü önünde öldürülen kadın: 'Oğlum kime baba diyecek'

Adana'da kavgayı ayırmak isterken öldürülen şahsın eşi Makbule Kılıç, 'Benim kızım, yeni dillenen oğlum kime baba diyecek? Çocuklarımın babasını getirin' diyerek ağladı.

Akay: 'Hedefimiz spor yapan birey sayısını artırmak'

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, spor okullarında eğitim gören sporcular ve aileleriyle Bahçeşehir Spor Kompleksi'nde bir araya geldi. Yüzme gibi yaz dönemi eğitimlerinin başlaması nedeniyle sporcularla buluşan Başkan Akay, 'Spor geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hem ruhsal hem de fiziksel faydalar sağlıyor' dedi.

Adanalı çocuklar sulama kanalları yerine havuzda yüzme öğreniyor

Adana'nın Kozan ilçesinde 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi ile yüzme öğrenen çocuklar kursa yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar, sulama kanallarında değil havuzda yüzme öğrendikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Yüreğir Belediyesinden ücretsiz diyetisyen hizmeti

Yüreğir Belediyesi, vatandaşların sağlığını korumak ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz diyetisyen hizmeti başlattı.

Tufanbeyli'de çocuklar istedi, başkan çalışma başlattı

Tufanbeyli Belediye Başkanı Av. Remzi Ergü, Bozgüney Mahallesi ziyaretinde çocuklara verdiği halı saha yenileme ve genişletme sözünü tutarak çalışma başlattı.

Sunar, yükselişe devam ediyor

Tarıma dayalı gıda sektörünün Türkiye'deki güçlü grubu Sunar, İSO 500 ve TİM 1000 listelerindeki yükselişini devam ettiriyor. Sunar Şirketler Grubu CEO'su Hasan A. Özkan, yükselişte en önemli payın özveriyle görev yapan nitelikli insan kaynağına ait olduğunu söyledi.

Toplam 132 haber.